سومین نمایشگاه ادواری موزه گرافیک ایران با عنوان

طراح پوستر:مجید کاشانی

 

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران برگزار می‌کند:

سومین نمایشگاه ادواری موزه گرافیک ایران با عنوان "گوشه"
این رویداد به نمایش گوشه‌ای از پوسترهای موسیقی ایران اختصاص دارد و شامل آثاری‌ست از ژوبین آصف جاه، صادق بریرانی، ابراهیم حقیقی، بهزاد حاتم، درخشانی، قباد شیوا، حسن فوزی تهرانی، مرتضی ممیز و محمد وجدانی که در سه دهه‌ی ۱۳۴۰، ۱۳۵۰ و۱۳۶۰ خورشیدی تولید شده‌‌اند.
گشایش این نمایشگاه همراه است با رونمایی کتابی از آثار نمایشگاه. این کتاب علاوه بر آثار به نمایش درآمده، شامل مقالاتی‌ست درباره‌ی پیوندهای موسیقی و گرافیک.

در مقدمه کتاب این نمایشگاه آمده است:
«لانه و خانه جزء ابتدایی‌ترین و بدیهی‌ترین نیازهای هر موجودی‌ست، از مرغان خوش‌نوایی که نماد موسیقی‌اند تا...
بی‌گمان وجود سرپناهی برای محصولات و آثار هنری، آن‌ها را از گزند و نژند روزگار مصون نگاه می‌دارد. سرپناه و آشیانی در خور، در خور شأن و منزلت آثار این نمایشگاه، آشیانه‌ای برای حفظ و نگهداری آثار موزه‌ی گرافیک ایران، که تاکنون بی‌مکان مانده است. گرچه به تازگی خبرهای خوبی از اختصاص جایی برای موزه‌ی گرافیک به گوش می‌رسد و قول و قرارهایی نیز، اما این آثار ارجمند و بی‌سرپناه هم‌چنان منتظر آشیان‌اند؛ آشیانی متناسب با عیار هنری‌شان، در محلی مناسب با امکاناتی مکفی... »

سومین نمایشگاه ادواری موزه گرافیک ایران روز جمعه (۸ شهریور ماه ۱۳۹۲) ساعت ۶ بعد از ظهر در موزه‌ی امام علی(ع) گشایش می‌یابد و تا ۱۸ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.
موزه هنرامام علی(ع) در خیابان ولی عصر(عج)، رو به روی بزرگراه نیایش، بلوار اسفندیار، شماره 35 واقع شده است.

http://newsite.graphiciran.com3 شهریور 1392