فراخوان/هشتمین سـوگواره هنــر عاشورایـی

حوزه هنری انقلاب اسلامی در نظر دارد با هدف بهره مندی از ظرفیت های واقعه کربلا در زمینه خلق آثار تجسمی هشتمین سـوگواره هنــر عاشورایـی (پـوستـرهای عاشورایـی) را هم‌زمان با محرم‌ و صفر سال 1436ﻫ.ق در آذر ماه امسال بـرگزار نماید.

علاقمندان می‌توانند آثار خود را مطابق با شرایط و مقررات سوگواره به دبیرخانه مرکزی جشنواره‌های حوزه هنری ارسال کنند. بخش‌های این سوگواره شامل: پوستر، تصویر سازی و پرچم های سوگواره و موضوعات آن حماسه عاشورا و مادران شهدا اعلام شده است.

علاقمندان جهت ثبت نام، تکمیل فرم شرکت و دریافت کد رهگیری به سایت www.artfest.ir مراجعه نمائید و هر هنرمند می‌تواند هم‌زمان در هر 3 بخش و هر شرکت کننده می‌تواند در هر موضوع حداکثر 3 اثر ارائه نماید .

آثار پوستر به صورت پرینت رنگی در قطع A3 به همراه فایل اثر با فرمت tifو dpi 300 در ابعاد 100 در 70 بر روی لوح فشرده ارسال شود.

آثار تصویرسازی به صورت اصل اثر در قطع حداکثر یک ضلع cm100 و تکنیک آزاد به دبیرخانه ارسال شود .

همچنین دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار ارسالی برای امور نمایشگاهی، تبلیغاتی و انتشاراتی خود استفاده کند .

در فراخوان این سوگواره آمده است که توجه به جنبـه‌های زیبایی‌شناسانـه و نگاه طـراح در استفاده از نشانـه‌ها و عنـاصـر تصــویـری شایستــه در داوری حایـز اهمیت خواهد بود و آثـار رسیده توسط هیـأتـی متشکل از کارشنـاسان، استادان و صاحبنظران ارزیـابـی شده و آثـار انتخابـی در ابعاد 100 در 70 چاپ و در نمایشگاه عرضه خواهد شد.

نمایشگاه آثار در نگارخانه ابوالفضل عالی و خانه عکاسان حوزه هنری برپا خواهد شد. به تمامی هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد گواهی شرکت و کتاب نمایشگاه اهداء می‌شود.

آثار ارسالی به دبیرخانه باید پیش از این در هیچ جشنواره هنری شرکت نکرده باشد.

همچنین حضور برگزیدگان در مراسم پایانی جشنواره الزامی است و عدم شرکت به منزله انصراف از جشنواره تلقی خواهد شد. 
جوایز بخش پوستر و پرچم سوگواره شامل دیپلم افتخار و مبلغ 30 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 10 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع خواهد بود.

همچنین جوایز اعلام شده در بخش تصویرسازی شامل دیپلم افتخار و مبلغ 35 میلیون ریال به نفرات اول در هر موضوع، دیپلم افتخار و مبلغ 25 میلیون ریال به نفرات دوم در هر موضوع و دیپلم افتخار و مبلغ 15 میلیون ریال به نفرات سوم در هر موضوع هستند.

زمان تحویل آثار سوگواره: 1 الی17 آبان 1393، داوری آثار 20 آبان ماه انجام می شود.20 اردیبهشت 1393