فراخوان عکس پرتره ۲۰۱۴ Taylor Wessing


فراخوان جایزه عکس پرتره ۲۰۱۴ Taylor Wessing، که با حمایت و همکاری موسسه‌ای حقوقی به همین نام و توسط نشنال پرتره گالری لندن برپا می‌شود، منتشر شد. این مسابقه یکی از مهم‌ترین مسابقات عکاسی بین‌المللی است که به طور تخصصی به مقوله پرتره می‌پردازد.

جایزه اصلی این مسابقه ۱۲ هزار پوند وجه نقد است. همچنین هیات داوران مجاز است بنا به صلاحدید خود به تعدادی از عکاسان هم جایزهٔ نقدی اهدا کند. این هیات در دورهٔ گذشته چهار عکاس را واجد این جایزه تشخیص داده بود. همچنین تمامی شرکت‌کنندگان زیر ۳۰ سال نیز به طور خودکار در رقابتی برای تصاحب جایزهٔ John Kobal New Work به مبلغ ۴ هزار پوند به همراه یک قرارداد کاری برای عکاسی پرتره از یکی از چهره‌های مطرح صنعت سینمای بریتانیا شرکت داده خواهند شد.

نمایشگاه آثار برگزیده ۲۲ آبان تا ۳ اسفند ۹۳ در محل نشنال پرتره گالری لندن برپا خواهد شد و سپس در قالب توری ویژه در برخی شهرهای دیگر بریتانیا هم به نمایش درخواهد آمد.

گفتنی‌ست نشنال پرتره گالری لندن از سال ۱۸۵۶ تاسیس شده و از اعتبار زیادی در عرصه‌ی هنرهای تجسمی در اروپا برخوردار است و نمایش هر اثری در آن می‌تواند یکی از نقاط عطف کارنامه‌ی حرفه‌ای هر هنرمندی محسوب ‌شود. این گالری معتبر به طور تخصصی به شاخه‌هایی از هنرهای تصویری می‌پردازد که به ژانر پرتره مربوط هستند.


برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس http://www.npg.org.uk/photoprize-application-form.php مراجعه فرمایید.
منبع خبر : www.npg.org.uk

 13 خرداد 1393